Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Bizden Haberler arrow Karadeniz’de Yardım Çağrısı" belgeseli
Karadeniz’de Yardım Çağrısı" belgeseli Yazdır E-posta

İstanbul„ Dimitrie Cantemir” Romen Kültür Merkezinde "Karadeniz’de Yardım Çağrısı" filmi 6 Nisan 2017, perşembe günü, saat 19.00’da düzenlenen organizasyonda sunuldu.
Gösterimin bitiminde filmin yapımcısı ve aynı zamanda Romanya Devlet Televizyonu’nda (TVR) gazeteci olan Cristina Tilica ve bu projenin yapımını destekleyenler ile bir buluşma gerçekleştirildi. "Karadeniz’de Yardım Çağrısı" belgeseli Vadu sahiline yakınlarında kıyıya sürüklenen 22 kişilik Türk mürettebatı ile MV Abdullah gemisinin hikâyesini anlatıyor. 29 Kasım 1963 Kuvvetli bir fırtına, dev dalgalar, çalkantılı rüzgâr akımları....
Kazazedelerin tek umudu ilk defa denizde kurtarma operasyonu için gönderilen bir helikopter... Cristina Tilica’nın tarafından imzalanan belgeselin konusu olan 54 sene önce gerçekleşen tarihsel bir görev. Etkinlik bu deneyimi yaşayıp da bugün aramızda bulunan 22 Türk deniz mürettebatı için özel olarak düzenlendi. Romanya Baş Konsolosu Sayın Adriana Ciamba'nın hazır bulunduğu organizasyona TURDEF Kurucu üyesi, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneğini t
emsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. M. Birol Bayrakdar katıldı;
Kurtarmada görev alan helikopter pilotu Constantin Stefanescu'nun oğlu Daniel Stefanescu'ya ve film yapımcısı Cristina Tilica'ya birer teşekkür plaketi takdim etti.

 

Bizden Haberler

DODER 18. Ulusal Denizkızı Kongresi,

DODER tarafından organize edilen 18. Ulusal Denizkızı Kongresi, Alanya’da bulunan Mukarnas Spa Resort Hotel'de 27 Nisan Perşembe Günü yapılan açılış töreni ile başladı.

 
Turkish Maritime Society of North America
YDO Mezunları Amerikada Türkiye Denizcilik Derneğini Kurdu.
 
Karadeniz’de Yardım Çağrısı" belgeseli

TURKAPDER Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. M. Birol Bayrakdar "Karadeniz’de Yardım Çağrısı" belgeseli yapımcılarına plaket verdi.

 
İTÜ GİMDER 2.OGK TOPLANTISI

 


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Cengiz Karabüber önce GMO odasının organize ettiği Kahvaltıya Gazilerimizle birlikte katıldı. Kahvaltıdan sonra hep birlikte Tuzla Sivil toplum platformunun tertiplediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katıldı.
ay 29 ekim 2016 [1024x768].jpg

SPONSARLARIMIZDuyurular

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramınız Kutlu olsun.Ramazan Bayramı 2017 RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN:


DÜNYA DENİZCİLER GÜNÜ 2017 Dünya Denizciler Günümüz Kutlu Olsun:


1 TEMMUZ Kamu Oyu Duyurumuz

1 TEMMUZ'lar Ulusal Denizcilik Günü Olarak Kutlansın;BODRUM (Yat ve Yatçılık Mevzuatı Çalıştay Sonuç Raporu) TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız ve Bodrum Temsilcimiz Kaptan Mustafa Demiröz' ünde katılımı ile 7- 8 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çalıştay sonuç raporu yayınlandı. Rapora Basın Yayın Teknik rapor alt menüsünden ulaşabilirsiniz.


ICS 2017 Yıllık Raporu

ICS 2017 Yıllık Raporunu Yayınladı.Yakup Korkmaz Nitelikli Gemi İnsanı

Nitelikli Gemi İnsanıTurkish Maritime Society of North America YDO Mezunları Amerikada Türkiye Denizcilik Derneğini Kurdu.


Süleyman Savaş İmza Günü DELEGEMİZ Müh. Süleyman SAVAŞ imza Günü.
TURDEF 4.OLAĞAN GENEL KURUL (TURDEF) Türkiye Denizcilik Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu ve Görev dağılımı Yapıldı.
Üye Girişi

Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...
Site Yönetimi
Sitemiz ile ilgili görüşlerinizi ziyaret

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj

Okuyucu Yorumları


KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi