Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Son Haberler arrow Avrupa denizcilik endüstrisinden ortak bildiri
Avrupa denizcilik endüstrisinden ortak bildiri Yazdır E-posta


CLIA Europe, EBA, ECASBA, ECSA, EMPA, ETA, ETF, EuDA, Interferry ve WSC tarafından yayımlanan ortak bildiride, daha iyi düzenlemeye (regülasyon) yapılan vurgu desteklendi. Bu bağlamda, AB Raporlama Formaliteleri Direktifi’nin (Reporting Formalities’ Directive) köklü şekilde revize edilmesine mutlak öncelik verilmesi gerektiği bildirildi. Avrupa denizcilik endüstrisi, 2017 Avrupa Denizcilik Haftası dolayısıyla imzaladığı bir bildiriyle, Avrupa Komisyonu’nun 2009-2018 AB Deniz Taşımacılığı Stratejisi’nin yarı dönem incelemesini memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

 

Bildiride aşağıdaki hususlar yer almaktadır:

  • Denizcilik endüstrisi, daha iyi düzenlemeye (regülasyon) yapılan vurguyu destekliyor. Bu bağlamda, AB Raporlama Formaliteleri Direktifi’nin (Reporting Formalities’ Directive) köklü şekilde revize edilmesine mutlak öncelik verilmelidir. Revizyon, deniz nakliyecileri için, önemli tüm yük ve taşıma bilgilerini hükümetler ve ilgili tüm idareler arasında paylaşan ve “hemen raporlama” prensibini tam olarak garanti altına alan gerçek bir Avrupa tek pencere ortamına (single window environment) yol açmalıdır. Bu sistem, gemi mürettebatı, denizcilik şirketleri ve gemi acenteleri için idari yükü azaltacaktır. Denizciliğin halihazırda Tek pazardan faydalanmakta olan karaya dayalı taşımacılık modlarıyla eşit seviyeye gelebilmesi için, prosedürlerin ve gerekliliklerin daha çok basitleştirilmesi gerekmektedir. Avrupa’nın ticareti ve ekonomisi, denizciliğin gerçek anlamda engelsiz bir denizcilik Alanına sahip olmasına ihtiyaç duyuyor.

  • Avrupa denizcilik endüstrisinin, AB kurumlarını ve Üye Devletleri mevcut mevzuatın düzenleyici bir uygunluk kontrolünü yapmanın ötesine geçmeye davet etmesinin bir sebebi de budur. 2018’in ötesinde, önümüzdeki on yıl için yeni bir denizcilik stratejisine ihtiyaç duyulmaktadır. AB’nin Malta Başkanlığının Deniz Taşımacılığı Politikası hakkında bir Bakanlık Deklarasyonu’nu kabul etmesi bu nedenle memnuniyetle karşılanan bir adımdır. Denizcilik endüstrisi, sonraki başkanlıkların da denizcilik alanındaki söz konusu ivmeyi sürdürmelerini umuyor.
 
  • Gelecekteki AB denizcilik stratejisi iddialı olmalı, Avrupa’yı denizcilikte lider, yüksek kaliteli bir bölge olarak geliştirmeyi amaçlamalıdır. Bu da cazip bir ticaret ortamını, yüksek kalitede Avrupalı işgücünü, uluslararası çevre ve emniyet standartlarının ve politikalarının uygulanmasını gerektirmektedir.
 
  • Geleceğin AB denizcilik stratejisi, deniz taşımacılığına küresel zorluklara karşı destek vermelidir. Dünya çapında giderek artan siyasi belirsizlikler karşısında AB, serbest ve adil ticaretin dünyadaki lideri olma rolünü beyan etmelidir. AB aynı zamanda, denizcilik endüstrisinin iklim yükümlülüklerini çevresel, sosyal ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir yolla yerine getirebileceği bir küresel strateji geliştirmesi konusunda Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO) yardımcı olmalıdır.

Bildiride son olarak, söz konusu bildiriyi imzalayanların, 2019-2028 AB Denizcilik Stratejisi’nin oluşturulmasına kendilerini tümüyle adadıkları ve söz konusu stratejinin büyük bir başarıyla uygulanmasını sağlamak amacıyla Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu ve AB üyesi devletlerle birlikte çalışmayı hevesle bekledikleri ifade ediliyor.

Kaynak;

 

Selin Yeleser / DTO Dış İlişkiler

 

Vira Haber;

ECSA

 

Federasyon

UZMAR GÜNEY AMERİKAYA 2 ROMORKÖR SATTı

UZMAR Tersanesi, 60 ton çeki gücüne sahip 2 römorkörü Güney Amerikalı IOED'ye teslim etti.

 
Türk Loydu Vakfı 61. Genel Kurulu,

Türk Loydu Yeni Yönetim Kurulu belirlendi,

 
Avrupa denizcilik endüstrisinden ortak bildiri

Avrupa denizcilik endüstrisi, 2017 Avrupa Denizcilik Haftası dolayısıyla bir bildiri yayımladı. Bildiride, Avrupa Komisyonu’nun 2009-2018 AB Deniz Taşımacılığı Stratejisi’nin yarı dönem incelemesinin memnuniyetle karşılandığı ifade edildi.

 

Copy of Son Haberler

UZMAR GÜNEY AMERİKAYA 2 ROMORKÖR SATTı

UZMAR Tersanesi, 60 ton çeki gücüne sahip 2 römorkörü Güney Amerikalı IOED'ye teslim etti.

 
Türk Loydu Vakfı 61. Genel Kurulu,

Türk Loydu Yeni Yönetim Kurulu belirlendi,

 
Avrupa denizcilik endüstrisinden ortak bildiri

Avrupa denizcilik endüstrisi, 2017 Avrupa Denizcilik Haftası dolayısıyla bir bildiri yayımladı. Bildiride, Avrupa Komisyonu’nun 2009-2018 AB Deniz Taşımacılığı Stratejisi’nin yarı dönem incelemesinin memnuniyetle karşılandığı ifade edildi.

 


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Cengiz Karabüber önce GMO odasının organize ettiği Kahvaltıya Gazilerimizle birlikte katıldı. Kahvaltıdan sonra hep birlikte Tuzla Sivil toplum platformunun tertiplediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katıldı.
ay 29 ekim 2016 [1024x768].jpg

SPONSARLARIMIZDuyurular

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramınız Kutlu olsun.Ramazan Bayramı 2017 RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN:


DÜNYA DENİZCİLER GÜNÜ 2017 Dünya Denizciler Günümüz Kutlu Olsun:


1 TEMMUZ Kamu Oyu Duyurumuz

1 TEMMUZ'lar Ulusal Denizcilik Günü Olarak Kutlansın;BODRUM (Yat ve Yatçılık Mevzuatı Çalıştay Sonuç Raporu) TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız ve Bodrum Temsilcimiz Kaptan Mustafa Demiröz' ünde katılımı ile 7- 8 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çalıştay sonuç raporu yayınlandı. Rapora Basın Yayın Teknik rapor alt menüsünden ulaşabilirsiniz.


ICS 2017 Yıllık Raporu

ICS 2017 Yıllık Raporunu Yayınladı.Yakup Korkmaz Nitelikli Gemi İnsanı

Nitelikli Gemi İnsanıTurkish Maritime Society of North America YDO Mezunları Amerikada Türkiye Denizcilik Derneğini Kurdu.


Süleyman Savaş İmza Günü DELEGEMİZ Müh. Süleyman SAVAŞ imza Günü.
TURDEF 4.OLAĞAN GENEL KURUL (TURDEF) Türkiye Denizcilik Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu ve Görev dağılımı Yapıldı.
Üye Girişi

Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...
Site Yönetimi
Sitemiz ile ilgili görüşlerinizi ziyaret

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj

Okuyucu Yorumları


KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi