Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Denizcilik Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Denizcilik Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yazdır E-posta

Ülkemizde denizcilik sektörüne yönelik faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar arasında eşgüdüm sağlanması, ulusal denizcilik politikası çerçevesinde deniz kirliliği, seyir emniyeti, denizde güvenlik gibi önemli konuların gözden geçirilmesi ve uluslararası gelişmelerin ve programların teknik, ekonomik ve hukuki boyutlarının denizcilik sektörüne yansıtılması amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde oluşturulmuş olan Denizcilik Koordinasyon Komisyonu 26 Mayıs 2017 tarihinde Ankarada toplandı.

Toplantıya Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) adına Yönetim Kurulu Başkanımız Erkan DERELİ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Cengiz KARABÜBER ve Yönetim Kurulu üyemiz Koray KARAGÖZ katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Erkan Dereli, yaptığı konuşmada; TURDEF in yapısı, kuruluş amacı, yaptığı etkinlikler ve faaliyetler ve büyümesi hakkında bilgi verdikden sonra,

1-''Yelkenli staj gemisinin Önemi'',
2-
İskur ile organize edilecek denizcilik sektörü için gerekli olan “Özel İstihdam Büroları” ve “Stajer Destekli Program”,
3-
“Yabancı Gemilerde Çalışacak Nitelikte Gemi Adamı Yetiştirme Eğitim Programı” gerekliliği,
4-
Denizde çalışanların “Erken Emeklilik-Kıdem Tazminatı-Yıpranma Payı” haklarının önemi,
5-
“1 temmuz kabotaj Bayramının” daha çoşku ile “1 temmuz Türkiye Ulusal Denizcilik Günü” olması gerektiğini belirterek,

DKK gibi daha önce de İstanbul’da düzenlenen daha dar kapsamlı “Yerinde Çözüm” toplantılarının yeniden yapılmasının faydalı olacağı bilgisinikatılımcılarla paylaştı.

TURDEF Olarak,
UDEM-Acil Müdahale Sistemi merkezinde ve “Deniz Çalışanları Komitesi” nde olmamız gerekdiğini belirterek konuşmasına son verdi.

 


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Cengiz Karabüber önce GMO odasının organize ettiği Kahvaltıya Gazilerimizle birlikte katıldı. Kahvaltıdan sonra hep birlikte Tuzla Sivil toplum platformunun tertiplediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katıldı.
ay 29 ekim 2016 [1024x768].jpg

SPONSARLARIMIZDuyurular

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramınız Kutlu olsun.Ramazan Bayramı 2017 RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN:


DÜNYA DENİZCİLER GÜNÜ 2017 Dünya Denizciler Günümüz Kutlu Olsun:


1 TEMMUZ Kamu Oyu Duyurumuz

1 TEMMUZ'lar Ulusal Denizcilik Günü Olarak Kutlansın;BODRUM (Yat ve Yatçılık Mevzuatı Çalıştay Sonuç Raporu) TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız ve Bodrum Temsilcimiz Kaptan Mustafa Demiröz' ünde katılımı ile 7- 8 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çalıştay sonuç raporu yayınlandı. Rapora Basın Yayın Teknik rapor alt menüsünden ulaşabilirsiniz.


ICS 2017 Yıllık Raporu

ICS 2017 Yıllık Raporunu Yayınladı.Yakup Korkmaz Nitelikli Gemi İnsanı

Nitelikli Gemi İnsanıTurkish Maritime Society of North America YDO Mezunları Amerikada Türkiye Denizcilik Derneğini Kurdu.


Süleyman Savaş İmza Günü DELEGEMİZ Müh. Süleyman SAVAŞ imza Günü.
TURDEF 4.OLAĞAN GENEL KURUL (TURDEF) Türkiye Denizcilik Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu ve Görev dağılımı Yapıldı.
Üye Girişi

Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...
Site Yönetimi
Sitemiz ile ilgili görüşlerinizi ziyaret

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj

Okuyucu Yorumları


KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi