Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow İLKFER MÜZE AÇILIŞI
İLKFER MÜZE AÇILIŞI Yazdır E-posta

Birçok Sektör temsilcisinin ve denizcilik camiasının bir araya geldiği açılış toplantısında, İLKFER Denizciliğin kurucu ortaklarından İlker Meşe, Denizcilik Müzesi fikrinin nasıl doğduğunu anlattı. Birçok gemi eskisinin bulunduğu, gemideki ismiyle yer aldığı müze ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlatan İlker Meşe gemilerin yok olup gitmekten bu şekilde kurtulduğunu, müzede bulunan parçaların aynı zamanda o geminin ruhunu yaşatmaya devam ettiğini söyledi. Yok olup gitmelerine gönlümüz razı olamazdı diyen İlker Meşe böylece bizden sonraki nesillere de bunu bir kültür olarak taşımayı amaçladıklarını söyledi.
Müze açılışı ile aynı zamanda Unikal Laboratuvarı Açılışı yapıldı. Laboratuvar ile ilgili bilgiler de konuklarla paylaşıldı. Türkiye'de gaz ölçerlerin imalatçılar tarafından verilen sertifika ile alındığını ancak çok dikkat edilmesi gerek, insan sağlığı ile direkt bağlantılı, bu nedenle gaz ölçerleri buraya taşıdık diye katılımcılara bilgi veren İlker Meşe TÜKKAK'ın kendilerini sertifikalandırdığını belirtti.

Açılış günü ayrıca İLKFER Gurup Kurucu Ortaklarından ve GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Feramuz oldukça mutlu bir gün yaşadıklarını belirterek, 25 yıllık bir şirket yapılarının ve 50 yıla yakın bir denizci geçmişlerinin olduğunu belirterek bugün bunları dostları ile birlikte değerlendirmekten çok mutlu olduğunu dile getirdi.

 


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Cengiz Karabüber önce GMO odasının organize ettiği Kahvaltıya Gazilerimizle birlikte katıldı. Kahvaltıdan sonra hep birlikte Tuzla Sivil toplum platformunun tertiplediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katıldı.
ay 29 ekim 2016 [1024x768].jpg

SPONSARLARIMIZDuyurular

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramınız Kutlu olsun.Ramazan Bayramı 2017 RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN:


DÜNYA DENİZCİLER GÜNÜ 2017 Dünya Denizciler Günümüz Kutlu Olsun:


1 TEMMUZ Kamu Oyu Duyurumuz

1 TEMMUZ'lar Ulusal Denizcilik Günü Olarak Kutlansın;BODRUM (Yat ve Yatçılık Mevzuatı Çalıştay Sonuç Raporu) TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız ve Bodrum Temsilcimiz Kaptan Mustafa Demiröz' ünde katılımı ile 7- 8 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çalıştay sonuç raporu yayınlandı. Rapora Basın Yayın Teknik rapor alt menüsünden ulaşabilirsiniz.


ICS 2017 Yıllık Raporu

ICS 2017 Yıllık Raporunu Yayınladı.Yakup Korkmaz Nitelikli Gemi İnsanı

Nitelikli Gemi İnsanıTurkish Maritime Society of North America YDO Mezunları Amerikada Türkiye Denizcilik Derneğini Kurdu.


Süleyman Savaş İmza Günü DELEGEMİZ Müh. Süleyman SAVAŞ imza Günü.
TURDEF 4.OLAĞAN GENEL KURUL (TURDEF) Türkiye Denizcilik Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu ve Görev dağılımı Yapıldı.
Üye Girişi

Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...
Site Yönetimi
Sitemiz ile ilgili görüşlerinizi ziyaret

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj

Okuyucu Yorumları


KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi